Kolor Roku 2023 Dunn-Edwards - Terra Rosa - to głęboki, różowy odcień z nutą terakoty, który emanuje pewnością siebie, kreatywnością i przytulnością. Odzwierciedlając odpowiednią ilość introspekcji, ten wysokochromatyczny odcień cynamonowej róży jest mocny, ale przystępny i działa jako odświeżająca neutralna aktualizacja brązów i burgundów.


KOLOR
Jako jeden z kluczowych kolorów w naszej historii trendów 2023 Color + Design, Life in Poetry, Terra Rosa pokazuje życie pełne radości i odnajdywanie piękna w codziennych małych przyjemnościach. Uziemiający, spokojny komfort Terra Rosa zapewnia odrobinę ładności dzięki wpływowi różu, ale nadal może tworzyć dramaturgię dzięki swojej głębokiej wartości.

Terra Rosa


KLUCZOWE WPŁYWY
Przed wyborem koloru roku przeprowadza się wiele badań i sprawdza, co wpływa na wynik. Oto cztery główne czynniki, które doprowadziły do wyboru Terra Rosa (DE5096) jako naszego Koloru Roku 2023:

  • Zdrowie i dobre samopoczucie

Gdy próbujemy uwolnić się od emocjonalnych więzów pandemii, sięgamy po mocne, pocieszające barwy, które wywołują poczucie siły i ochrony. Terra Rosa może być zarówno neutralnym, jak i wzmacniającym kolorem.

Terra Rosa


  • Trend ciepłych odcieni, takich jak czerwienie i pomarańcze

W kwestii kolorystyki, mamy do czynienia z rozwijającą się grupą kolorów "spalonej ziemi", które są gorące w dotyku, ale jednocześnie przystępne i mgliste. Czerwienie i pomarańcze reprezentują siłę i intensywność, a róż dotyka sentymentalnej słodyczy. Terra Rosa łączy te znajome cechy z odświeżającą pewnością siebie. W 2023 roku, w obliczu globalnego chaosu, konsumentów nadal będą przyciągać kolory komfortu z naturalnymi dodatkami.

Terra Rosa


  • Oko w stronę nostalgicznych czasów

Niepewność i szybkie zmiany wywołały nostalgiczne pragnienie prostszych, bardziej romantycznych czasów. Terra Rosa to połączenie z przeszłością przez różane okulary. Ten ciepły odcień niesie ze sobą odrobinę przykurzonej słodyczy w dążeniu do pocieszenia i uspokojenia. Potrzeba ucieczki może zostać zaspokojona poprzez większą kreatywność i przyjęcie uroku bardziej beztroskiego stylu życia.

Terra Rosa


  • Natura

Terra Rosa to kojący i łagodny kolor zainspirowany naturą, lokalnymi materiałami i lokalnie wykonanymi przedmiotami. Kolor ten podkreśla znaczenie naszej zależności od środowiska naturalnego dla fizycznego, emocjonalnego i społecznego uzdrowienia.

Bierzemy to, czego nauczyliśmy się podczas kwarantanny - umiejętność bycia nieruchomym, cichym i autorefleksyjnym - i rozkwitamy ze świeżą perspektywą, odbudowując świat wokół nas poprzez pozytywne interakcje z naszymi zielonymi przestrzeniami. Badamy nie tylko nasze osobiste przestrzenie, ale także planetę, która służy jako rosnący dom dla rozwijającej się świadomości ludzkości.

Terra Rosa


Sześć palet kolorów do łączenia z kolorem Terra Rosa
Przyjrzyj się sześciu zestawieniom kolorystycznym obejmującym kolor Terra Rosa (DE5096), aby czerpać inspirację:

Mad for Monochrome

Terra Rosa
DE5096

Victorian Rouge
DE5095

Berry Riche
DE5094

Rose Reminder
DE5093

First Crush
DE5092

Just Pink Enough
DE5091
My First Crush

Terra Rosa
DE5096

First Crush
DE5092

Romantic
DEW302

Crushing On Coral
DEFD18

Le Corbusier Crush
DET421

Crushed Cashew
DE5266
Health and Wellbeing

Terra Rosa
DE5096

Art and Craft
DET682

Milk Glass
DEW385

Half Moon Bay Blush
DET457

Birchwood
DEC752

Verdant Views
DET508
Introspection

Terra Rosa
DE5096

Tranquil Sea
DE5932

Gallery Gray
DE6072

Silver Bullet
DE6381

Clouded Vision
DE6380

Fizzle
DE5715
Ready for Fun!

Terra Rosa
DE5096

Limelight
DE5516

Midnight Blush
DE5913

Red-y for Fun
DEFD14

Sugar Swizzle
DEHW07

LA at Night
DEFD48
Beach Day

Terra Rosa
DE5096

Peach Fuzz
DE5142

Lemon Gelato
DE5464

White Sand
DEW336

Aloe Plant
DE5563

Thundercloud
DE5774

Twoje marzenia otwierają się jak kwiat, naturalnie optymistyczne, obiecując, że jakoś wyjaśnią niemożliwe. Ciepłe, skąpane w słońcu, nostalgiczne, a jednocześnie gotowe na to, co ma być"Terra Rosa (DE5096)

Kolor Roku 2023 Dunn-Edwards — wybrany ze względu na wpływ na kolor i wzornictwo na 2023 rok. Aby zobaczyć więcej na temat naszych trendów 2023 color + design, kliknij tutaj.