Kolor Roku 2023 Dunn-Edwards

Terra Rosa DE5096

Kolor

Jako jeden z kluczowych kolorów w naszej historii trendów 2023 Color + Design, Life in Poetry, Terra Rosa pokazuje życie pełne radości i odnajdywanie piękna w codziennych małych przyjemnościach. Uziemiający, spokojny komfort Terra Rosa zapewnia odrobinę ładności dzięki wpływowi różu, ale nadal może tworzyć dramaturgię dzięki swojej głębokiej wartości.

Kluczowe wpływy

Przed wyborem koloru roku przeprowadza się wiele badań i sprawdza, co wpływa na wynik. Oto cztery główne czynniki, które doprowadziły do wyboru Terra Rosa (DE5096) jako naszego Koloru Roku 2023:

Zdrowie i dobre samopoczucie

Gdy próbujemy uwolnić się od emocjonalnych więzów pandemii, sięgamy po mocne, pocieszające barwy, które wywołują poczucie siły i ochrony. Terra Rosa może być zarówno neutralnym, jak i wzmacniającym kolorem.

Trend ciepłych odcieni, takich jak czerwienie i pomarańcze

W kwestii kolorystyki, mamy do czynienia z rozwijającą się grupą kolorów "spalonej ziemi", które są gorące w dotyku, ale jednocześnie przystępne i mgliste. Czerwienie i pomarańcze reprezentują siłę i intensywność, a róż dotyka sentymentalnej słodyczy. Terra Rosa łączy te znajome cechy z odświeżającą pewnością siebie. W 2023 roku, w obliczu globalnego chaosu, konsumentów nadal będą przyciągać kolory komfortu z naturalnymi dodatkami.

Oko w stronę nostalgicznych czasów

Niepewność i szybkie zmiany wywołały nostalgiczne pragnienie prostszych, bardziej romantycznych czasów. Terra Rosa to połączenie z przeszłością przez różane okulary. Ten ciepły odcień niesie ze sobą odrobinę przykurzonej słodyczy w dążeniu do pocieszenia i uspokojenia. Potrzeba ucieczki może zostać zaspokojona poprzez większą kreatywność i przyjęcie uroku bardziej beztroskiego stylu życia.

Natura

Terra Rosa to kojący i łagodny kolor zainspirowany naturą, lokalnymi materiałami i lokalnie wykonanymi przedmiotami. Kolor ten podkreśla znaczenie naszej zależności od środowiska naturalnego dla fizycznego, emocjonalnego i społecznego uzdrowienia.

Bierzemy to, czego nauczyliśmy się podczas kwarantanny - umiejętność bycia nieruchomym, cichym i autorefleksyjnym - i rozkwitamy ze świeżą perspektywą, odbudowując świat wokół nas poprzez pozytywne interakcje z naszymi zielonymi przestrzeniami. Badamy nie tylko nasze osobiste przestrzenie, ale także planetę, która służy jako rosnący dom dla rozwijającej się świadomości ludzkości.

Palety kolorów zawierające kolor Terra Rosa

Mad for Monochrome
My First Crush
Health and Wellbeing
Introspection
Ready for Fun!
Beach Day

Twoje marzenia otwierają się jak kwiat, naturalnie optymistyczne, obiecując, że jakoś wyjaśnią niemożliwe. Ciepłe, skąpane w słońcu, nostalgiczne, a jednocześnie gotowe na to, co ma byćTerra Rosa (DE5096)