Kolor Roku 2024 Dunn-Edwards

The Green Hour DET544

Sara McLean, ekspertka ds. kolorystyki i stylistka Dunn-Edwards, spędziła miesiące badając światowe trendy kolorystyczne i wpływy, aby finalnie wybrać Kolor Roku. Jej badania wykazały, że zieleń jest trendem we wszystkich odcieniach barw - zimne zielenie, ciepłe zielenie, ciemne zielenie, szaro-zielone i wiele innych. Co ważniejsze, odmiany tego koloru od niedawna są coraz bardziej modne - jaśniejsze odcienie kaktusa i miętowe zielenie, turkusy i niebiesko-zielone, w połączeniu z wieloma innymi odcieniami, w tym bardzo popularnym różem i głęboką fuksją.

O Zielonej Godzinie

Znana w całej francuskiej historii jako l' heure verte,"Zielona Godzina" opisywana jest jako godzina 17 lub zmierzch, kiedy bistra i kawiarnie wypełnione były patronami, a absynt był ulubionym napojem. Absynt zyskał na popularności w latach czterdziestych XIX wieku kiedy to żołnierze Francuscy serwowali tego drinka. W latach sześćdziesiątych XIX wieku absynt był tak popularny w francuskich kawiarniach, bistrach i kabaretach, że stał się znany jako Zielona Godzina. beautify-earth-1.jpgPodczas gdy kolor napoju jest bardziej intensywnie zielony, Zielona Godzina odzwierciedla czas i epokę. Więcej inspiracji z The Green Hour znajdziesz tutaj.

Aby uhonorować Kolor Roku 2018, Dunn-Edwards przeznaczy 10% ze sprzedaży The Green Hour dla Beautify Earth, organizacji non-profit zrzeszającej artystów i społeczności dla upiększania okolicy. Dzięki gamie kolorów, które pasują na każdy mural, jesteśmy dumni że możemy uczestniczyć w upiększaniu świata.