Kolor roku 2022 Dunn-Edwards — Art and Craft — to ponadczasowy, wszechstronny odcień, który zachęca nas do powrotu do klasyki. Przywołuje na myśl ziemistą, wyrafinowaną jakość - idealne tło do eksponowania ręcznie wykonanych przedmiotów i dzieł sztuki. Inspiracja akademią, XVII-wiecznymi malarzami, cottagecore i rzemieślnikami na całym świecie, Art and Craft nadaje każdej przestrzeni bezwysiłkowego bogactwa.


Kolor
Jako kluczowy kolor palety Naturrensing w trendach 2022, Art and Craft zwraca uwagę na potrzebę eksperymentowania w rzemiośle — przemyślenia umiejętności projektowania przez pryzmat rozwoju technologicznego i upcyklingu w celu stworzenia nowego, eksperymentalnego stylu. Szacunek dla natury niesie ze sobą nowe pragnienie poznania pochodzenia naszych produktów i procesów, które zostały użyte do ich wytworzenia.

E-2022-COTY-Print-383351855_Art_and_Craft-720px.jpg

Art and Craft to nowe spojrzenie na tradycyjne kolory - oparty na naturze odcień, który jest nastrojowy i złożony. Wyrafinowana ciemność tego koloru sprawia, że staje się on nowym klasykiem, kolorem fundamentalnym, który łączy inne kolory. Wygodny, przytulny, uspokajający i wszechstronny, jako ciepły i przyjazny kolor, sprawia, że czujemy się związani z ziemią i porami roku, przywołując na myśl inną epokę, która podkreślała sztukę i rzemiosło.

DE-2022-COTY-292767608-Green-Pillows-Print-CMYK-720x400.jpg

DE-2022-COTY-Print-181245925_Art_and_Craft-720x400.jpg

Sześć kluczowych wpływów
Wybór koloru roku wiąże się z wieloma badaniami, które wpływają na jego wynik. Oto sześć głównych czynników, które zadecydowały o wyborze koloru Art and Craft (DET682) jako naszego Koloru Roku 2022:

  • Inspiracja naturą

Jest coś takiego w wychodzeniu z kwarantanny z odnowionym poczuciem respektu dla natury, a Art and Craft doskonale reprezentuje ten ludzki związek z ziemią i sobą nawzajem - pluszowy, przyjemny w dotyku brąz, który jest chropowaty i mocny.

E-2022-COTY-Print-237304952_Art_and_Craft-720x400.jpg

DE-2022-COTY-Print-160682605_Art_and_Craft-720x400.jpg

E-2022-COTY-Print-298586952_Art_and_Craft-720x400.jpg

Art and Craft to ciepły, ziemisty odcień, który tworzy poczucie stabilności i spokoju, pozwalając jednocześnie na szeroki zakres zabawy z kreatywnością i zmianami. Zaproszenie do odosobnienia, odnowy i odżywiania, Art and Craft pochodzi z ziemi i jej minerałów. Jest to źródło wszystkiego, co ma życie. Rodzimy się z ziemi i żyjemy z niej, z tego co uprawiamy i zbieramy.

  • Trend na brązy i ocieplenie kolorów

Brązy wysuwają się na pierwszy plan wśród wpływowych kolorów, od opiekanych brązów do cynamonu, aż po ciepłe neutralne odcienie żółtego... wszystko inspirowane naturą, przytulną i ciepłą atmosferą, ruchem zrównoważonego rozwoju oraz odrodzeniem sztuki i rzemiosła.

E-2022-COTY-Print-348659029_Art_and_Craft-720x900.jpg

  • Nowa era artystycznego odrodzenia

Art and Craft podkreśla trend eksperymentalnego rękodzieła — ponowne przemyślenie umiejętności przez pryzmat rozwoju technologicznego i wyzwań związanych z upcyklingiem w celu stworzenia nowego, eksperymentalnego stylu luksusowego. Ten trend wykorzystuje zasady naprawiania, aby nadać życie nowym teksturom lub dekoracyjnym wykończeniom, podnosząc rangę wypadków i/lub oferując nowe pomysły.

Jako udokumentowany kolor historyczny w naszej kolekcji Then, Now & Forever®, Art and Craft został nazwany na cześć okresu Arts and Crafts w historii amerykańskiej architektury, który był znany z odchodzenia od dusznego, wiktoriańskiego, masowo produkowanego wzornictwa i wprowadzania do domów przemyślanych, ręcznie wykonanych projektów i palet kolorów opartych na naturze. Kluczowym elementem było również wykorzystanie lokalnych, rodzimych materiałów. Ten ciemny cynamonowo-brązowy odcień jest emblematyczny dla naturalnych brązów występujących w tym okresie.

E-2022-COTY-Print-176605280_Art_and_Craft-720x900.jpg

W przeszłości kreatywność była związana głównie z estetyką powierzchni, podczas gdy dziś chodzi o znalezienie rozwiązań, które poprawią jakość codziennego życia i pozwolą na wykorzystanie tego, co już mamy. Potrzeba kultywowania prawdziwej wolności artystycznej, aby wyrazić urok, zaskoczenie i wyjątkowość, podnosi rangę różnych stylów projektowania.

DE-2022-COTY-Print-409088788_Art_and_Craft-720x400.jpg

A opiekane brązy, takie jak Art i Craft, podnoszą wartość kreacji z terakoty, skóry, drewna i włókien naturalnych. Od dekoracyjno-rustykalnych po ziemisto-smukłe, nowe autentyczne wzory są cieplejsze i bardziej smakowite.

  • Klasyka i wiejska fantazja się urzeczywistniają

Od serca dywaniarstwa i pasmanterii po wyroby z miedzi i intarsję, nowe pokolenie projektantów nadaje klasycznym kodom i technikom nowoczesną formę.

Wymyślając na nowo lokalny styl wzornictwa z ruin i materiałów pochodzących z recyklingu, aby spełnić pragnienie zrównoważonego rozwoju, urzeczywistnia się wiejska fantazja, czerpiąca z folkloru i lokalnego rzemiosła, niedopowiedzianych kształtów i ciepłych faktur, aby ściśle dopasować się do zmodernizowanych wiejskich aspiracji.

E-2022-COTY-Print-289397881_Art_and_Craft-720x900.jpg

Cottagecore skupia się na tym powrocie do uświęconego czasem designu, przywracając wygląd nawiązujący do 1800 roku z podtekstem powieści Jane Austen, podczas gdy jasne i ciemne akademie tworzą świat cichego, klasycznego spokoju.

Kapryśny styl wiejski i proste kreacje łączą się z uznaniem dla legend i podań ludowych przodków. Przedmioty i meble wyróżniają się naiwnymi kształtami i morfingowymi detalami, jako dziwne i ujmujące kreacje.

  • Odrodzenie lat 70.

Art and Craft jest również inspirowany utrzymującym się trendem stylu aranżacji wnętrz z lat 70-tych. Ogrody preriowe, bohema i folklorystyczne wzornictwo wciąż idą do przodu, a odcienie ziemi zachwycają, ukazując to, co najlepsze w tej swobodnie płynącej dekadzie.

E-2022-COTY-Print-420598578_Art_and_Craft-720x400.jpg

Jednocześnie, zreinterpretowany penthouse z lat 70. prezentuje bardziej wyrafinowaną wrażliwość epoki z rygorem i wyrafinowaniem. Przy użyciu marmuru lub precyzyjnie wykonanych dekoracji, klasyczny układ projektowy krzyżuje się z globalnymi wpływami, tworząc wnętrza inspirowane podróżami.

  • Połączenie zdrowia i dobrego samopoczucia

Art and Craft jest kolorem uziemiającym, który wpływa na odżywczą, stabilizującą i uspokajającą atmosferę. Jako alternatywa dla czerni, brązy — w tym Art and Craft — są uspokajające i ocieplające. Brązowy jest uczciwy, prawdziwy i szczery, a także generuje uczucia pełnowartościowości, tworząc schronienie przed troskami życia.

E-2022-COTY-Print-165619220_Art_and_Craft-720x400.jpg

Sześć palet kolorów do łączenia z kolorem Art and Craft
Przyjrzyj się sześciu zestawieniom kolorystycznym obejmującym kolor Art and Craft (DET682), aby czerpać inspirację:

DE_SpecsSpaces_Swatches-ArtandCraft.jpg

"Jestem przeszłością. I obietnicą nowej przyszłości. Zajrzyj do środka. Znajdź wszechświat w szczegółach i odciśnij swój ślad na tym świecie. Ja tu będę. Tak jak zawsze."Art and Craft (DET682)

Kolor Roku 2022 Dunn-Edwards ... Wybrany ze względu na jego wpływ na kolor i wzornictwo poprzez 2022 rok.