Regular problem surfactant

Definicja

Wypływ surfaktantów, środka powierzchniowo czynnego, pojawia się jako plamiste, czasem błyszczące, brązowe lub brązowawe plamy na powierzchni farb lateksowych. Środki powierzchniowo czynne są niezbędnym składnikiem farby. Wyparowują i nie są częścią warstwy farby; ich wygląd nie szkodzi w żaden sposób. W większości przypadków ługowanie zachodzi powoli i jest zmywane przez wietrzenie, zanim zostanie zauważone.

Przyczyny

  • Malowanie w chłodnych, wilgotnych warunkach lub tuż przed deszczem lub po nim. Dłuższy czas schnięcia spowodowany tymi warunkami pozwala, aby rozpuszczalne w wodzie składniki farby uniosły się na powierzchnię, zanim farba dokładnie wyschnie.
  • Wystawienie świeżo pomalowanej powierzchni na działanie mgły, rosy lub innej wilgoci.

Rozwiązania

  • Nie malować, jeśli późnym popołudniem temperatura spadnie poniżej 10º C, a jeśli jest chłodno, można spodziewać się wilgoci wieczorem lub w nocy.
  • Jeśli wypływ surfaktantów nastąpi w ciągu pierwszych kilku dni po nałożeniu farby, plamy lub zacieki można zwykle spłukać silnym strumieniem wody z węża ogrodowego. Miesiąc normalnej pogody usunie nawet uparte przypadki wypływania. Wypływanie surfaktantów nie wpływa na ostateczną trwałość powłoki.

Pamiętaj, że te sugestie są świadczone jako pomoc dla Ciebie. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować lub ponosić odpowiedzialności za wyniki uzyskane dzięki tym procedurom. Jeśli masz dodatkowe pytania, zapytaj któregokolwiek z naszych ekspertów ds. sprzedaży.