Ekologiczne dziedzictwo, Ekologiczna przyszłość.

W Dunn-Edwards, naszym celem zawsze było dostarczanie najlepiej działających farb z poszanowaniem środowiska, w celu ochrony zdrowia i zapewnienia dobrego samopoczucia naszych klientów. Byliśmy zdyscyplinowanym liderem koncepcji zielonego produktu zanim stało się to popularne.

Począwszy od składników, poprzez etykietowanie, aż do naszej fabryki z certyfikatem LEED Gold, staramy się kontynuować naszą zieloną spuściznę i dostarczać Ci produkty bezpieczne dla Ciebie i środowiska.

Environment egfree

Produkty oznaczone tym logo nie zawierają Glikolu Etylenowego ani żadnych innych toksycznych substancji lotnych

Glikol Etylenowy (EG) to rozpuszczalnik często wykorzystywany w farbach na bazie wody, jest on toksyczny dla środowiska. W 1983 roku jako pierwsi w branży dobrowolnie zastąpiliśmy EG używając Glikol Propylenowy, nietoksycznej substancji powszechnie uważanej z bezpieczną. Również, każdy produkt Dunn-Edwards opatrzony logiem EG-Free jest wolny od wszelkich innych toksycznych substancji lotnych.

Environment ravocPoziomy LZO i RAVOC na każdej etykiecie

Dunn-Edwards jest pierwszym producentem farb który umieszcza na etykietach swoich produktów poziom RAVOC — Zawartość LZO skorygowana o reaktywność — lepszy sposób na pomiar jak bardzo farba może wpłynąć na jakość powietrza.

Pigmenty Zero LZO w każdej puszce

Pigmenty Dunn-Edwards Zero LZO działają tak samo jak te konwencjonalne barwniki, ale nie ma w nich żadnych dodanych lotnych związków organicznych (LZO). Więc farba Zero LZO pozostaje prawdziwą Zero LZO, nawet po zabarwieniu na bardzo ciemne i nasycone kolory. Pigmenty Dunn-Edwards, w przeciwieństwie do tych używanych przez konkurencję, nie zawierają również żadnych innych związków chemicznych które przez EPA uważane są za groźne.

Environment leed

Jedyna na Świecie fabryka z certyfikatem LEED Gold

W 2011 roku Dunn-Edwards otworzył w Phoenix najnowocześniejszą, pierwszą i jak dotąd jedyną fabrykę farb z certyfikatem LEED Gold. Obejmujący produkcję, rozwój, kontrolę jakości i więcej, obiekt o powierzchni ponad 32 tys. m2 został zaprojektowany aby być najbardziej ekologicznym w branży.

Więcej informacji znajduje się w naszej broszurze: greener by design®  (materiał w języku angielskim)

„LEED” i pokrewne logo jest znakiem towarowym należącym do U.S Green Building Council i jest wykorzystywany za jej zgodą.