Zasady Którymi Należy się Kierować

01 Znajdź Swoją Wizję

Przeprowadź poszukiwania aby znaleźć swoje kolory i inspiracje. Popatrz na magazyny, poszperaj w sieci, wybierz się w podróż w jakieś ciekawe miejsce.

02 Ustal Funkcję

Jaki nastrój chcesz stworzyć dla danej przestrzeni? Czy to będzie energetyzujące czy spokojne miejsce, kolor pomoże określić nastrój w pomieszczeniu.

Jaka jest funkcja danego pomieszczenia? Czy to Twój pokój dzienny, jadalnia, sypialnia, kuchnia lub pracownia, kolor odgrywa ważną rolę w uzyskaniu odpowiedniego wyglądu i nastroju.

03 Wykonaj Inwentaryzację

Jakie są kluczowe elementy w Twoim pomieszczeniu? Podłoga, meble, szieła sztuki, dywany i inne elementy wyposażenia pomieszczenia są ważnym czynnikiem który trzeba wziąść pod uwagę przy wyborze kolorów.

Jakie są warunki oświetlenia w pomieszczeniu? Czy masz dużo wpadającego naturalnego światła czy jedynie sztuczne oświetlenie? Oświetlenie odgrywa kluczową rolę w doborze koloru ponieważ kolor zmienia się w różnych warunkach oświetleniowych w ciągu dnia.

04 Testuj, Testuj, Testuj!

Kolor odgrywa kluczową rolę w końcowym efekcie projektu, dlatego wypróbowanie koloru jest bardzo ważne. Możliwość zobaczenia różnych kolorów na ścianie w rzeczywistych warunkach oświetleniowych pomieszczenia pomaga wybrać ten który będzie odpowiadał oczekiwaniom.


Ważne Wskazówki Techniczne


Intro to color

Poznaj Typowe Zastosowania Danych Kolorów

Wiedza w jaki sposób kolory są powszechnie stosowane w projektach architektonicznych jest pomocna w wyborze kolorów. Profesjonalni projektanci stale monitorują najnowsze trendy i badania dotyczące psychologicznych i fizjologicznych reakcji człowieka na dany kolor tak aby stworzyć skuteczny i stymulujący projekt. Myśląc o swoim projekcie miej na uwadze typowe zastosowania kolorów.

Jak Światło Wpływa na Kolor

Nic bardziej nie zmienia naszego postrzegania kolorów jak światło. Farby, tekstury, wyposażenie wnętrza i meble mogą wyglądać inaczej w różnych warunkach oświetleniowych. Dlatego istotne jest aby ocenić kolory podczas typowych warunków oświetleniowych dla danego pomieszczenia. Istnieją trzy podstawowe źródła światła: bezpośrednie działanie promieni słonecznych, pośrednie światło słoneczne i sztuczne oświetlenie.

Zobacz Porady